Jak firma dla wolnych zawodów?

15Posiadasz wolny zawód i chciałbyś przestać pracować na klasycznych umowach „śmieciówkach”, czyli umowach cywilnoprawnych, koncentrując swój wysiłek i zaangażowanie w działalność gospodarczą nastawioną stricte na Ciebie i Twój osobisty zysk? Zachęcamy do poczytania wiadomości na temat spółek partnerskich, które stworzone zostały jako forma prawna przeznaczona wyłącznie dla osób fizycznych cechujących się wykonywaniem wolnego zawodu.

Spółka partnerka, właśnie licówki trójmiasto ze względu na te ograniczenia, a właściwie precyzyjne i określone ukierunkowanie wyłącznie na jedną grupę osób fizycznych, jaką stanowią właściciele tak zwanych wolnych zawodów, uchodzi za specyficzną formę prawnej działalności. Musimy wiedzieć, że podobnie jak szereg innych spółek, ta także wymaga uregulowania mnóstwa kwestii formalnych, a także jest ona uzależniona stricte od przepisów ujętych w Kodeksie, o jakim kodeksie mowa? Podczas gdy przykładowo równie ciesząca się zainteresowaniem co spółka partnerka, bardziej otwarta bo skierowana do osób fizycznych oraz osób prawnych zarazem, spółka cywilna oraz jawna funkcjonuje w ramach przepisów Kodeksu cywilnego, wyżej wzmiankowana oparta jest na zasadach Kodeksu spółek handlowych.

Co do charakteru formalności niezbędnych do załatwienia, trzeba przyznać, iż są one takie same jak w przypadku wszelkich spółek jawnych, a mianowicie reguluje je Kodeks spółek handlowych, w ich nazwie musi być zawarte nazwisko co najmniej jednego wspólnika, a także musi się tam znaleźć dopisek „i partner”, czy też „i partnerzy”. Poza tym, proces rejestracyjny jest w tym wypadku dokładnie taki sam jak przy półkach jawnych.

Zobacz stronę autora: szafek gazowych cennik